JÕULUKAART

Selline kaart sobib ümbrikku panna või kaunistama kingipakki.

Töövahendid

Paberkott, paberikäärid, salvrätik (motiiv sellest), PVA liim, vesi, pintsel, värvi dekoreerimiseks, svammitükk. Töös on vajalik ka õmblusmasin, kuid võib ka ainult liimi kasutada.

Töö käik

1. Lõika paberkotist välja 2 postkaardi suurust tükki (üks pealmine, teine tagumine osa, mis hiljem õmblusmasinaga kokku õmmeldakse).

2. Võta salvrätik ja vali sellelt motiiv, mida soovid kleepida kaardile. Tee motiivi piirjooned pintsli ja veega märjaks – nii saad selle lihtsamini kätte.


3. Rebi ettevaatlikult motiiv salvrätikust välja. Võta motiivilt ära kaks paberkihti, nii et jääb järele üks õhuke salvräti pealmine kiht.

3. Aseta motiiv paberile ja liimi see kinni. Selleks võib kasutada spetsiaalselt dekupaaži liimi aga sobib ka veega lahjendatud PVA liim. Tõmba ettevaatlikult liimise pintsliga pildi keskosast väljapoole. Kui pildi sisse jääb õhumulle või kortse, siis tupsuta neid kohti õrnalt pintsliga.


4. Lase tööl kuivada. Protsessi saab ka kiirendada, kui kasutada fööni. Samuti võib pildi kuivatada triikides seda läbi küpsetuspaberi.

5. Nüüd tuleb pilt taustale värvi abiga hajutada. Võta tükk svammi ja väike kogus värvi ning tupsuta sellega pildi ümbrus ja taust. Täpilise mustri saad nt vatitikuga.

6. Õmble kaks paberit omavahel kokku. Võid enne liimiga täpselt fikseerida.

7. Kaunista kaart pitside, paelte või endale meelepäraste ehetega.