Gardeningknowhow.com kirjutab, et alustada tuleks konteinerite tühjendamisest. Eemaldage poti sisu, kui tegemist oli terve taimega, võite sellele lisada komposti. Haiged taimed tasuks põletada. Samuti saate konteineris olnud mulda kompostida. Muidugi taas juhul kui eelnev taim polnud haige.

Taaskasutada mulda pole mõtet. Enamik potimulda pole tegelikult üldse muld, vaid enamasti orgaaniline materjal. Suve jooksul on see orgaaniline materjal hakanud lagunema ja kaotab seda tehes oma toitained. Parem on alustada igal aastal värske potimullaga.

Kui teie mahutid on tühjad, peske neid seebises 10-protsendilise pleegitajaga soojas vees. Seep ja pleegitaja eemaldavad ja tapavad kõik probleemid, nagu bakterid ja seened, mis võivad konteineritel endiselt paikneda.

Plastpotid

Kui teie plastpotid on pestud ja kuivatatud saab neid vabalt hoiustada. Neid võib hoiustada ka õues, sest plastik on materjalilt temperatuurile üsna vastupidavad. Siiski tuleks neid katta, sest talvine päike võib nende värvi muuta ja materjali nõrgestada.

Savipotid

Savipotte ei tohi õues hoida, kuna need on poorsed ja säilitavad niiskust. See muudab need nõrgemaks ja pragunevad kiiremini.

Parim viis nende hoiustamiseks on siseruumid, näiteks keldris või garaažis. Neid võib hoiustada kõikjal, kus temperatuur ei lange alla miinuskraadide. Samuti on hea mõte mähkida iga savipoti ümber ajaleht või mõni muu pakend, et vältida poti purunemist või pragunemist.

Keraamilised potid

Keraamilisi potid tuleks hoiustada, sarnaselt savipottidele, siseruumides. Ehkki keraamiliste pottide kattekiht hoiab niiskuse enamjaolt eemal, lasevad väikesed laastud või praod siiski osa sisse. Nagu terrakota- ja savimahutite puhul, võib ka nende pragudes niiskus külmuda ja kuluda, mis tekitab suuremaid mõrasid. Samuti tuleks ka need potid paberi sisse panna, et vältida kahjustusi.