Kuumuta läbi paberi – kui oled enamuse vaha kangast tömbi esemega eemaldanud, proovi allesjäänud osa eemaldada triikrauaga kuumutades. Võta tükk jõupaberit või sellest materjalist paberikott, samuti on abi kuivatuspaberist või mitmekordselt volditud salvrätikust. Kuumuta nüüd paberit triikrauaga, siis sulab vaha üles ja imbub paberisse.

Külmuta – kui triikrauaga triikimine vaha eemaldamiseks ei ole võimalik, proovi hoopiski materjali külmutada. Pane vahaga rikutud riidese sügavkülma ja oota, kuni see on läbi külmunud. Seejärel proovi vaha ettevaatlikult tömbi esemega kraapides riidelt kätte saada.

Piiritus aitab – vahajäägid, mis pole ei kraapimise, kuumutamise või külmutamisega maha tulnud, võid proovida eemaldada piiritusega. Vala plekile peale veidi piiritust ning tupsuta valge riidega kuni vahajäägid on kadunud.

Suusamäärde eemaldaja – päris häid tulemusi annab küünlavaha eemaldamisel enamuselt materjalidelt. Suusamäärde eemaldajat tasub küsida spordipoodidest ja muudest suuskade määrimisega tegelevatest kohtadest. Juhised selle aine kasutamiseks leiate pakendilt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid