“Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 alguseni on jäänud täpselt kaks aastat. Tähistame seda terve Eestiga. Otepää Talveöölaulupidu on selleks märgiline sündmus, sest Tartu 2024 kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit koos terve Lõuna-Eestiga,” ütles Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots.

„Kuna 2021. aastal olid paljudel Horoskoobi lauljatel juubelid, siis sellest lähtudes on ka sellel aastal teemaks just need kaunid laulud. Usun, et äratundmisrõõmu on paljudel, kelle jaoks on need laulud nende noorusajast ja nooremate jaoks on tegemist ägedate, natuke teistmoodi kõlavate lauludega,“ märkis Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupeo kunstiline juht ja dirigent Merle Soonberg.

Sellel aastal on laulupeo viisid kergelt nostalgiahõngulised – esitamisele tuleb 18 Eesti muusika kullafondi kuuluvat armastatut „Horoskoobi“ laulu. Hetkeseisuga on Otepääle oodata 45 koori ja ligi 600 lauljat üle kogu Eesti.

Sündmus on tasuta. Ülekannet ETVs on oodatud vaatama kõik.

Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine on Tartu ja teiste Lõuna-Eesti omavalitsuste suurim valdkondadevaheline koostööprojekt ning Eesti 2024. aasta tippsündmus. Tegu on Euroopa suurima kultuurisündmusega.

Sündmus on korraldatud kõiki Eesti Vabariigi koroona eeskirju järgides. Kõik artistid ja kooride liikmed on vaktsineeritud.Haigusnähtude korral palutakse jääda koju.

Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega: Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.