Tee nii

Hoia taime aknalaual, sest seal on kõige valgem ja taim ei veni välja.

Las pott olla toas, kus ei ole liiga palav. Ka külm tuba ei ole hea, nii võtab õitsemaminek kauem aega. Näiteks on +20...23 kraadi täitsa hea.

Kasta taime hoolsasti, ära lase mullal läbi kuivada, samas aga väldi liigniiskust. Sõltuvalt toa soojusest ja poti suurusest peaks kastma 1–2 korda nädalas.

Kindlasti vala vesi alustaldrikule – otse sibulale valatud vesi võib seda mädandada. Liigne alustaldrikule jäänud vesi vala tingimata ära.

Võid ka taimedele väetist anda. Lisa kastmisvette veidi toalilleväetist (¼ tavalisest normist), nii saab taim iga kastmisega natukene süüa. Võid enda elu ka lihtsamaks teha ja paar väetisepulka potimulda pista.

Pärast õitsemist ära viska potti taimedega ära, vaid võta sibulad mullast välja, puhasta ja istuta nad esimesel võimalusel peenrasse või murusse.

Nartsissid on väga vastupidavad ja sageli võivad ajatatud sibulad juba järgmisel aastal õitseda – näiteks ‘Tête-à-Tête’, mida sageli ajatuslillena müüakse, on vägagi sitke sort. Pea meeles, et kui ajatatud sibulad niipea õitsema ei kipu, ei maksa pettuda. Nende õitsemist tasub lihtsalt kannatlikult veidi kauem oodata.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid