MAAKODU ARHIIVIST | Vaata ja imetle - 10 kaunist kööki Eesti maakodudes

 (7)
Märjamaa, köök, Maakodu, 19.01 2016
Foto: Birgit Püve

Maakodu kirjutas möödunud aastal lugusid mitmetest imeilusatest ja inspireerivatest maakodudest. Nii hoonetest kui aedadest.

Siinkohal esitleme suurte fotogaleriidega kümmet kaunist kööki.

Tihaste ja tuunitud kummutiga köök Pärnumaal

Köök on sageli koht, kust perenaised hea meelega tahaks külalisi eemal hoida.

Vällingute peres on see ilmvõimatu. Just siin tahavad kõik küllatulnud kohe istet võtta.

Aire ja Esko Välling kolisid kolme lapsega maalt Pärnusse, majja, mis on ehitatud 1920ndatel. Planeeringult, nagu vanades majades ikka, on peaaegu kõik toad läbikäidavad ning paiknevad ümber ahju. Külalised satuvad õuest tulles kohe kööki ning jäävadki selle hubasesse interjööri pidama. Ruumi pole palju, aknaid samuti mitte, ometi on tunda, et siin ongi selle kodu süda.

Küllap on see nii just seepärast, et perenaine Aire on köögi sättimisse õhina ja põnevusega suhtunud.

Enne sisustamist laskis ta põrandalauad valgeks värvida ning paarile seinale heleda ja lõbusate lindudega tapeedi paigaldada. Selgub, et seinakatet valides ei kuulanud Aire kedagi. Teda lihtsalt nii väga paelus see muster. Vaimustust ei jahutanud maha abikaasa ega parima sõbranna vastuväited.

“Eks tapeedi valimine on alati paras peavalu, aga mul oli kindel tunne, et just seda ma tahan oma kööki. Naljaga pooleks öeldi, et seinal on nüüd angry birds või vihased ja näljased tihased,” räägib Aire muigega. Nüüd on kõik rahul ja leiavad, et tapeet on nii värvi kui mustri poolest igati sobilik.

Seotud lood:

Täispikka lugu Vällingute köögist saad lugeda SIIT.