Sisekujundaja annab nõu, kuidas luua hubane ja asjalik esik

 (1)
Sisekujundaja annab nõu, kuidas luua hubane ja asjalik esik
Foto: Sven Arbet

Nõudmised esikutele on väga suured – kõik seljast ja jalast võetav tuleb ära paigutada ning säilitada ruumist hea esmamulje. Kuidas seda saavutada?

Kodu visiitkaarti ehk esikut planeerides on väga palju asjaolusid, millega tuleks arvestada. Ruumi suurus, pere suurus, lemmikloomad, vabade seinte olemasolu, elektrikilbi asukoht, eelarvelised võimalused. Iga esik vajab individuaalset lähenemist.

Sisekujundajana ei ole mina saanud teha kaht ühesugust esikut, ei mõõtmetelt ega planeeringult. Seega on iga esik omanäoline, oma mõõtude ja oma probleemidega, mis lahendamist vajavad.

Kõigepealt tulebki vaadata, kui palju vaba pinda on – kas saab planeerida lahedalt või leiame vaid esikukapi jaoks või üksnes jalatsite hoidmiseks koha.

Kui pinda on tõeliselt vähe, siis kinnist kappi ruumi ei mahuta. Abiks on riidepuude kandurtoru seinast seina kombineeritult seinanagidega. Sellisel juhul on hea teha ka seinast riiul jalatsite jaoks.

Riiulile võib vajadusel panna ka korve kinnaste, mütside, prillide, võtmete või telefonide paigutamiseks. Eriti väikese põrandapinna puhul tuleks jalatsite jaoks leida võimalus neid maapinnast kõrgemale asetada, nii jääb põrandale avarust. Kandurtorust ülespoole võiks võimalusel teha ka riiuli kampsunite, mütside või korvide jaoks.

Seotud lood:

Seinanagid ei ole üksnes riiete hoidmiseks, vaid ka käekottide, sallide ja mütside riputamiseks. Väikesed nagid tuleks kindlasti kasutusele võtta ­lastega peredel, sest lapsed ei ole just väga riidepuudele riiete sättijad.