Kasvukõrguseks on umbes 50cm. Nimetuse tulp on taim saanud tema tulbiõit meenutavate värvunud kõrglehtede tõttu. Viimased võivad olla nii roosad, lillad kui valged. Lehed on suured, sinakas-rohelised, odajad.

Soe ja niiske kasvukoht

Kollajuur eelistab kasvada valges kuni poolvarjulises, kuid kõrge õhuniiskusega soojas kohas. Taime tuleb hoida ereda ja kõrvetava päikese eest, viimane võib kahjustada taime lehti. Lisaks toas kasvatamisele sobib hästi ka kasvuhoonesse ja õue, kui sealne temperatuur on üle +15ºC. Õue viimisel hoida taime tuulte eest.

Tsitveri-kollajuur

Taime kastmisel vältida ekstreemsusi, nii ülekastmist (soodustab seenhaiguste teket) kui mullapalli läbikuivamist. Kastmiskordade vahepeal lasta mullapinnal veidi kuivada. Väetada mõõdukalt (lämmastikku ja kaaliumi sisaldava väetisega) peale taime kasvu alustamist kuni õitsemiseni. Hiljem mitte. Saavutamaks kõrget õhuniiskust tuleks taime sageli piserdada.

Talvitub risoomina

Peale õitsemist (umbes septembris) hakkavad tsitveri-kollajuure lehed närbuma. Siis tuleks vähendada kastmist. Taimel saabub puhkeaeg mil ta talvitub mugulja risoomina. Sel ajal hoida risoomi kuivas ja pimedas, temperatuuril umbes +18º C. Kevadel alustab kollajuur taas kasvu. Võrsete kasvades suurendada vähehaaval kastmist.

Ümberistutamist teha 2-3 aasta tagant veebruaris-märtsis. Istutusmuld peaks olema kerge, toitaineterikas ja vett hästi läbilaskev. Potipõhja on soovitav asetada drenaažikiht. Paljundada saab mugulja risoomi jagamise teel. Viimased istutada umbes 1,5 cm sügavusele.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena