22.12.2015, 09:00
AASTA TOP: 10 nutikat aianippi
Aiateematiliste artiklite hulgast tõusid 2015. aastal esile tomatikasvatusse puutuvad nõuanded. Tundub, et Eesti aiandushuvilised on loomult tomatikasvatajad. Või on tomat taim, mille hea käekäigu ja rikkaliku saagikuse heaks palju vaeva peab nägema? Siinkohal toome teie ette 10 loetuimat nõuandelist aialugu.
FOTO:
Varsti on viimane aeg tomatiseemned etteküviks mulda pista. Kuidas tomatitaimi kasvatada nii, et neist tuleksid tugevad ja elujõulised taimed, annab nõu Merike Rosenberg Järve talu aiandist.
Loe edasi...
Loe edasi...
Harjumaal Lilleoru koolituskeskuse aiakursusel rajati permakultuuri koolitaja Klaudia Van Gooli juhendamisel viis nutikat peenart: papipeenar, kuhikpeenar, kõrgpeenar, kokteilpeenar ja maasikatorn.
Tomatite kasvatamiseks kulub ära paras hulk teadmisi, neid järgides on aga tulemus suurepärane.
Lehekompost on tuntud suurepärane mullastruktuuri parandaja ja hea lisand igasugustel istutustöödel.
Ilmad muutuvad külmemaks ja paratamatult tunneb iga aednik muret oma külmaõrnade taimede pärast.
e katmine on üks tähtsamaid sügistöid.
Käes on karulaugu aeg, mil jahime seda taime küll turult, küll tuttavate käest. Et karulauk on väga maitsev, võiks seda kasvatada ka oma aias.
Loe edasi ...
Loe edasi ...
Iga nelja aasta tagant on soovitatav istutada uued maasikad ja teha peenar üldse teise kohta.
Loe edasi ...
Loe edasi ...
Saak on koristatud, kasvuhoone puhastatud, muru niidetud ... aga mahedal sügispäeval tahaks veel aias toimetada. Parim aeg on praegu korda teha marjapõõsad.
Lühiviljalist kurki on lihtne peenral ise kasvatada, aga omad nipid on siingi.
Lugeja küsib:
Olen kuulnud, et tomateid istutatakse kuidagi viltu. Miks ja kuidas seda tehakse? Saime endale
alles hiljuti ja seetõttu olen tomatikasvatuses üsna algaja. Iga nipp kulub marjaks ära. Kuna mai on olnud jahe, siis planeerisingi istutamise alles kuu lõppu.