Aasia mandriosa ekvatoriaalse kliimaga kagutipu võtab enda alla Malaka poolsaar. Selle pikkus põhjast lõunasse on 1127 km ning seda jagavad omavahel kolm riiki – Birma, Tai ja Malaisia.

Malaisia on riigikorralt Euroopa standardite järgi üsna isevärki – nimelt kuningriik, millel on valitav monarh. Tegu on igas mõttes väga tihedalt asustatud riigiga. 30 miljoni inimesega Malaisia on elanike arvult maailmas 44. kohal. Ka looduslikult on tegu ühe äärmiselt rikka maaga – Malaka poolsaar on üks maailma kõige suurema loodusliku mitmekesisusega piirkonnast.

Kuala Lumpur on 7,5 miljoni elanikuga tõeline Kagu-Aasia metropol. Kuid Kuala Lumpur pole siiski vaid uhked ehitised. Juba 1888. aastal, kui Malaisia oli veel brittide asumaa, hakati sinna rajama tol ajal küllalt ainulaadset avalikku parki, mis praegu kannab nime Perdana botaanikaaed. See võtab enda alla 92 hektarit ning sealt võib leida näiteks linnu-, hirve- ja orhideeaia, hibiskuste aia, eksootiliste viljapuude kogu ning ingveriliste ja helikooniate kollektsiooni.